• Misja i wizja Przedszkola nr 22 Muchoborek

• Misja

Przedszkole nr 22 „Muchoborek” jest placówką, w której dominującą formą działalności są zabawy dramowe, pozwalające na tworzenie bardzo dobrych warunków do wszechstronnego rozwoju dziecka, na miarę jego indywidualnych możliwości. Wspieramy dzieci w ich dążeniu do poznawania siebie i świata, w którym żyją i w przyszłości żyć będą. Dbamy o piękno dziecięcych serc.

Wizja

• Stwarzamy optymalne warunki do harmonijnego rozwoju dzieci (w tym także: bezpieczne, życzliwe i akceptujące otoczenie).
          • Staramy się tak aranżować środowisko dziecka, by mogło stawać się bardziej zaradne, wytrwałe, spontaniczne, otwarte na świat, ludzi i ich problemy.
          • Wspomagamy aktywność własną dziecka, pielęgnujemy ich indywidualne zainteresowania, uzdolnienia i twórcze możliwości.
          • Dajemy dzieciom możliwość wyboru własnej aktywności: ruch, taniec, plastyka, muzyka, słowo.
          • W procesie wychowawczo-dydaktycznym wspomagają nas różnego rodzaju formy pracy dramowej i teatralnej.
          • Kultywujemy polską tradycję i dbamy o „wrastanie w korzenie regionu” naszych wychowanków.
          • Ściśle współuczestniczymy w życiu naszego najbliższego środowiska, organizujemy częste spotkania dzieci ze środowiskiem lokalnym, kulturowym i przyrodniczym po to, by zrozumiały, polubiły i potrafiły w nich dobre funkcjonować.
          • Mamy wysoko wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną, ustawicznie doskonalącą się i dokształcającą.
          • Proponujemy szeroki wachlarz zajęć dodatkowych wykraczający poza podstawę programową wychowania przedszkolnego.
          • Pełnimy funkcję wspomagającą rodziców, w ich konstytucyjnych prawach do wychowania dziecka.
          • Stale unowocześniamy i uzupełniamy bazę i wyposażenie placówki.